ŽIVA Dřevostavby
Dřevostavby Živa - Klášterec - Dřevostavby na míru

Realizace a reference

Rekonstrukce chalupy v Klášterci nad Orlicí (Ledvinovi)

V roce 1990 jsme koupili v Orlických horách chalupu, která byla dost v zuboženém stavu. Po celkové rekonstrukci, kdy jsme dávali velký důraz na původní vzhled, jsme mimo jiné nechali instalovat šindelovou střechu, která měla původní charakter chalupy zdůraznit.
Po ca. dvacetileté zkušenosti bylo naše nadšeni, kdy nám po léta do střechy zatékalo a poslední rok velmi masivně, ta tam.

V této dalo by se říci nouzové situaci jsme hledali firmu, která novou střechu ve velmi kratkém termínu obno ví. Dohromady jsme měli nabídky asi od tří firem z kraje, které se nám méně nebo více zamlouvaly, ale moc přesvědčivé nebyly.
Bohudík jsme při této příležitosti oslovili také firmu Živa, zde osobně pana Kröglera, který mne okamžitě posadil do auta a objíždějíc okolí mi ukazoval různé typy střech, jejich výhody i nevýhody, vysvětloval možnosti, jak naší střechu udělat. Následovala nabídka, která byla sice cenově vyšší než ostatní, ale zahrnovala již položky, které v ostatních nabídkach nefigurovaly. Odborná kompetence, iniciativa a možnost okamžitého provedení nás velmi rychle přesvědčili.

Rekonstrukce a přestavba střechy proběhla velmi rychle a bez komplikací. Dřevěný šindel jsme nahradili krytinou Capaco, která dává chalupě charakteristický vzhled a s celou stavbou dobře ladí. Při této příležitosti jsme zakázku rozšířili a nechali střechu zevnitř izolovat.
Nová střecha s odvětráním nám slouží již čtvrtý rok. Konečně vyschli i zdi, které dříve byli vlhké. Věříme, že dojde na slova pana Kröglera „Ta střecha Vás bez problému přežije, s ní si starosti dělat nemusíte“.

S firmou Živa Dřevovýroba jsme udělali velmi dobrou zkušenost. Korektní přístup, přímé jednání a spolehlivost i na ústní domluvy byly pro nás směrodatné i pro další akci a to výstavbu podkroví, kterou jsme s firmou Živa zahájili o rok později.
O tom ale zas někdy příště.

Věra a Rudolf Ledvinovi
02.04.2015

Vypracujeme vám nezávaznou kalkulaci zdarma.
Ušetříme vám čas a náklady za zbytečné investice.

Získat poptávku zdarma

Kde nás najdete

Články

  • Špaletová okna

    Špaletová okna jsou jako architektonický prvek známá přes 100let. Tento typ oken je možné použít i do moderních staveb. Mají vynikající vlastnosti, které ocení opravdu každý. Jak vypadá špaletové okno?…...
  • Mýty a fakta o dřevostavbách

    I když počet nízkoenergetických dřevostaveb narůstá, stále značně pokulháváme za okolními zeměmi. Dřevo bylo stavebním materiálem od prvopočátku stavebnictví. Navíc je obnovitelným zdrojem. Tak proč jej nevyužívat? Životnost nízkoenergetických dřevostaveb Mnoho…...

NAPIŠTE NÁM

Pokud chcete nějaké informace, vyplňte tento formulář. Budete kontaktováni, jak jen to bude možné.
Vyplňte prosím všechny povinné položky.

Google reCAPTCHA: Neplatný klíč webu.

Podmínky zpracování osobních údajů

Podmínky zpracování osobních údajů

Osobní údaje zákazníku uvedené v poptávkovém formuláři budou zpracovány ŽIVA zemědělská obchodní, a.s. v souladu se zákonem GDPR o ochraně osobních údajů. Zákaznicí zasláním poptávkového formuláře souhlasí se zpracováním jména, e-mailové adresy a telefonického kontaktu za účelem zasílání nabídek týkající se předmětu poptávky uvedené v poptávkovém formuláři nebo za účelem zodpovězení zaslaných dotazů.

Zavřít okno